Середа, 22.01.2025, 05:05
Курчицькогутянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Блог вчителя

Блог вчителя історії Петренко Віти Петрівни

Сайт вчителя

Персональний сайт вчителя інформатики Кузьменко Наталії

Корисні сайти
Сайти шкіл І-ІІ ст
  • Борисівська ЗОШ
  • Брониківська ЗОШ
  • Броницька ЗОШ
  • В.Горбашівська ЗОШ
  • Варварівська ЗОШ
  • Гірківська ЗОШ
  • Дідовицька ЗОШ
  • Івашківська ЗОШ
  • Калинівська ЗОШ
  • Кленівська ЗОШ
  • Курчицька ЗОШ
  • Лучицька ЗОШ
  • М.Цвілянська ЗОШ
  • Наталівська ЗОШ
  • Немильнянська ЗОШ
  • Поліянівська ЗОШ
  • Стрієвська ЗОШ
  • Суховільська ЗОШ
  • С.Деражнянська ЗОШ
  • Тальківська ЗОШ
  • Таращанська ЗОШ
  • Тупалецька ЗОШ
  • Червоновільська ЗОШ
  • Яворівська ЗОШ
  • ПОГОДА
    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Безпечний Інтернет

     

    Інтернет несе читачу тонни сміття

    і крупинки золотого піску, тому

    вміння вибрати найцікавіше  стає

    досить потрібним талантом.

    Марта Кетро.

    Мережа Інтернет — одне з найвидатніших винаходів людства. Завдяки світовій павутині можна навчатися, шукаючи за допомогою електронних пошукових систем реферати, електронні книги, енциклопедії, бібліотеки, здійснювати покупки, не витрачаючи час на походи до магазину. Інтернет для багатьох людей став засобом спілкування та зв’язку. Підключивши до персонального комп’ютера чи ноутбука веб-камеру, мікрофон та колонки, можна безкоштовно спілкуватися з людиною з іншого куточка світу та ще до того ж бачити співрозмовника на моніторі. Комп’ютерна мережа часто заповнює дозвілля користувачів онлайн-фільмами, телебаченням та іграми.

    Віртуальні подорожі Інтернетом, які кожен із вас здійснює, здавалося б не можуть загрожувати якимись серйозними небезпеками. Але ваша спокійна самотність за монітором оманлива, оскільки весь час, поки встановлене Інтернет-з’єднання, ваш комп’ютер є частиною величезної мережі, де є і друзі, і вороги. Уберегтися від небезпеки завжди простіше, якщо знати, кого і чого боятися.

     

     

    Інтернет-залежність: боремося чи піддаємося?

         Сьогодні наша реальність така: дитина сидить з ноутбуком на підлозі, жадібно намагається пройти онлайн-гру і збити нарешті настирливий корабель противника! На вітання він відповідає кивком голови, недбалим махом руки і швидкою відповіддю «мама-не-заважай-мені-я-дуже-зайнятий!». Все, що залишається робити батькам — задуматися, спробувати змінити ситуацію і безнадійно зайти в глухий кут.

         Якщо вашому «Інтернет-шпигунові» від 11 — 17 років, і він тривалий час (більше 2-х годин дня) сидить біля комп’ютера, тоді вам варто уважніше ознайомитися як з фізичними, так і психологічними симптомами Інтернет-залежності.

    Фізичні симптоми визначити більш реально, ніж психологічні. У зв’язку з цим ми перераховуємо найбільш поширені:

    — біль у зап’ястях

    — сухість в очах

    — порушення сну

    — головний біль

    — біль у спині

    — нерегулярне харчування

    — порушення сну

        Наявність декількох характеристик у вашої дитини вже говорить про те, що він проводить необмежений час за ноутбуком. Щоб зберегти здоров’я вашого чада, потрібно діяти і шукати альтернативу!

         Шукаємо виходи з ситуації, що склалася:

    — Обмежте час користування Інтернетом до 30 хвилин на день. Натомість купіть квитки в кіно для дитини та її друзів. Повірте, всі будуть тільки щасливі!

    — Використовуйте час, проведений в Інтернеті з користю. Наприклад: попросіть дитину пограти в суперцікаву гру завтра, а сьогодні подивитися онлайн-трансляцію з Парижу. Познайомте його з Ейфелевою вежею, Тріумфальною аркою і Лувром.

    — Не лінуйтеся, не здавайтеся і будьте хитрими. Попросіть про допомогу: наприклад, вам дуже потрібно дізнатися ім’я кота з твору Булгакова «Майстер і Маргарита». Проінструктуйте, підкажіть, що спочатку потрібно зайти в пошукову систему, далі ввести ім’я твору і почати пошуки. Діти люблять допомагати і відчувати те, що вони потрібні.

       Ваше основне завдання: не лякати дитину Інтернет-залежністю, а шукати альтернативні рішення. Впевнені, що у вас все вийде. Головне — не здаватися і не піддаватися!

     

    Безпечне використання Інтернету дітьми різного віку

    До 7 років

        Гарні звички у дітей виробляються вже під час перших відвідуваннь Інтернету. А оскільки діти дошкільного віку намагаються дотримуватись встановлених батьками правил, то це не лише впливає на їх виховання, а й сприяє розвитку користувацьких навичок. 
    Діти віком до 7 років не завжди можуть розуміти розміщену в Інтернеті інформацію, зокрема відрізняти корисну інформацію від некорисної, наприклад, фактичний вміст від реклами. Батьки повинні допомагати своїм дітям знаходити підходящий матеріал. Діти часто не бачать різниці між використанням Інтернету або ігор та створенням малюнків на комп'ютері. 
         Батькам потрібно встановити правила використання комп'ютера дітьми віком до 7 років.

    • Час, проведений за комп'ютером, має бути обмеженим, щоб не шкодити здоров’ю.
    • Комп'ютер має стояти у кімнаті, якою користуються всі члени сім’ї, наприклад у вітальні. Бажано, щоб біля дошкільнят під час використання ними Інтернету знаходився хтось із дорослих.
    • Доступ дітей дошкільного віку до Інтернету повинен бути обмеженим знайомими сайтами, що заздалегідь визначені батьками. Більш досвідчені діти можуть шукати знайомі сайти за допомогою меню «Вибране» у веб-браузері. 

          Найбезпечнішим рішенням є створення для дитини персонального операційного середовища, де доступ до Інтернету обмежено лише визначеними сайтами. 

    Від 7 до 9 років

        Діти молодшого шкільного віку використовують Інтернет не лише вдома, а й у друзів та у школі. Батьки мають виробити відповідні правила щодо використання Інтернету їхніми дітьми. Діти віком від 7 до 9 років вже можуть розуміти побачене. Однак вони не вміють користуватися матеріалом, який пропонує Інтернет, зокрема матеріалом (зображеннями, текстами або звуками), який не відповідає їхнім віковим особливостям. Розповіді про це та пояснення різних речей, з якими діти можуть зіштовхнутися в Інтернеті, допоможуть їм стати відповідальними і спроможними працювати самостійно і безпечно в онлайні. Щоб допомогти своїм дітям, батьки можуть поділитися власними думками та досвідом щодо використання Інтернету.
          Діти у віці від 7 до 9 років ще потребують нагляду та контролю з боку батьків під час використання Інтернету. Батькам потрібно виробити правила щодо використання Інтернету їхніми дітьми, а потім коригувати їх у міру дорослішання дітей.
         Вдома використовувати Інтернет варто все ще у присутності батьків. Це гарантує, що вони будуть поруч з дітьми у будь-якій проблемній ситуації.
          Якщо комп'ютер стоїть у загальній кімнаті, використання Інтернету стає частиною повсякденного життя сім’ї.
       Дитина може ще не бути спроможною самостійно визначити надійність веб-сайту, тому вона повинна завжди звертатися за дозволом батьків, перш ніж розмістити особисту інформацію в Інтернеті.
        Чат-кімнати та інші види публічного онлайнового спілкування можуть бути все ще непідходящими для дитини. Адреса електронної пошти, використовувана у цьому віці, має бути спільною сімейною адресою електронної пошти.
      Створення облікового запису для дитини з обмеженими користувацькими правами допомагає їй навчитися використовувати комп'ютер самостійно. 
       Програми фільтрування також можуть запобігти доступу до непідходящих сайтів, але батьки все ще повинні контролювати дітей під час користування ними Інтернетом.

     

    Від 10 до 12 років

        Школярі, можливо, вже знають, як використовувати Інтернет у різних цілях. Батьки можуть підтримати свою дитину, ознайомившись із сайтами, якими користуються їхні діти відома, дізнатися про їхнє хобі або інші інтереси, пов’язані з мережею. Дорослі можуть також використовувати Інтернет для планування певних подій, які стосуються всієї сім’ї. Це дає змогу батькам і дітям обговорювати сайти, які є надійними і заслуговують на довіру, а також де можна знайти достовірну та якісну інформацію. Щоб дізнатися, як перевірити веб-сайт, скористайтеся порадами, що містяться за адресою http://www.demos-internet.ru/services.ssl.description.html.
        Діти у віці від 10 до 12 років все ще потребують контролю з боку батьків, а також мають дотримуватись правил використання Інтернету. Однак деякі діти можуть порушувати правила й уникати нагляду батьків, якщо вони вважатимуть, що їх занадто обмежують або не задовольняють їхні потреби.
         Батьки мають домовитись із дітьми про те, що їм дозволено робити в Інтернеті, а що - ні. Приклади: відповідальність відправника повідомлення, завантаження файлів і авторські права, встановлення програм.
        Узгодьте з дітьми, яку особисту інформацію вони можуть розміщувати в Інтернеті, а також розкажіть їм про ризики, пов'язані з розкриттям такої інформації.
       Діти вже зацікавлені у використанні чатів або IRC, тому батьки повинні розповідати їм про безпечне спілкування, а також слідкувати за тим, як їхня дитина спілкується в онлайні.
         Багато дітей є цікавими і допитливими, тому батьки такім дітям особливо мають наголосити на потребі безпечного й обережного використання Інтернету.  
          Необхідно регулярно оновлювати засоби безпеки комп’ютера.

     

    Від 13 до 15 років

       Для дітей у цьому віці Інтернет стає частиною їхнього життя. Вони знайомляться з новими людьми і проводять чимало часу в онлайні, шукають необхідну інформацію, яка має відношення до їхньої шкільної роботи або відповідає їхнім інтересам. Завдяки більш високому рівню грамотності це відкриває багато можливостей використання Інтернету. Іноді батькам важко дізнатися про те, що роблять їхні діти в онлайні. У цьому віці діти також йдуть на ризик і випробовують свої можливості — технічні обмеження і заборони можуть не бути ефективним шляхом підвищення безпеки в онлайні.
       13-15-річні діти можуть тримати у секреті те, що вони роблять в Інтернеті, особливо якщо батьки раніше не цікавилися, як їхня дитина використовує мережу. Тому важливим є відкрите спілкування і зацікавленість батьків у тому, що робить дитина в Інтернеті. 
    Діти у віці від 13 до 15 років, як і раніше, повинні дотримуватися встановлених правил використання Інтернету.
    Деякі підлітки все ще не можуть оцінювати деякі речі й потребують поради дорослої людини, наприклад, у таких питаннях, як розміщення особистих даних в онлайні. 
      Питання етики і відповідальність користувача Інтернету є більш важливими темами для розмови. Наприклад, незаконні завантаження, етикет у мережі та авторські права. Діти мають нести відповідальність за те, що вони публікують в онлайні, включаючи їхню особисту інформацію або інформацію, яка може бути незаконною.
       Батьки повинні проявляти до «онлайнових друзів» дитини інтерес. Також їм варто знати, хто та людина, з якою їхня дитина познайомилася в онлайні та збирається зустрітися.
        Батькам слід уникати занадто емоційних реакцій, навіть якщо вони дізнаються про те, що трапилося щось «неприємне», коли їхня дитина була в онлайні. Батьки все ще можуть скеровувати дитину до відповідного вмісту. Наприклад, існують гарні доступні онлайнові ресурси про сексуальність та здоров'я, призначені для молодіжної аудиторії. Молодь має бути упевнена в тому, що вони можуть поговорити з батьками про будь-що, що примушує їх почувати себе незручно в онлайні.

     

            Сьогодні вже можливо створити такі умови, щоб Інтернет назавжди став безпечним для сучасної молоді. 

    Для цього важливо запропонувати дітям АЛЬТЕРНАТИВУ. Якщо у дитини з’явиться можливість цікаво, корисно проводити свій час у віртуальній мережі, то бажання безцільно блукати просторами Інтернету й раптово натрапляти на шкідливу інформацію або небажаних «нових знайомих» просто зникне. 

    Творці багатьох освітніх мереж усього світу вирішують проблему безпечного Інтернету шляхом створення порталів, що надають дитині можливість не витрачати свій час даремно, а розвиватись і збагачувати свій внутрішній світ у нешкідливому онлайн-просторі. 

    В Україні територію безпечного, захопливого, корисного віртуального світу дітям дає освітня соціальна мережа «Щоденник.ua». Саме цей портал є для молоді надійним помічником у будь-якій сфері, а для батьків і вчителів майданчиком спільного обговорення та створення сучасної моделі навчання й виховання освіченої, успішної та впевненої у своїх силах генерації. 

    Крім того, освітня мережа «Щоденник.ua» рекомендована до використання Міністерством освіти і науки України та відповідає всім вимогам щодо безпеки дітей в Інтернеті. 

    Корисність, ефективність і безпечність проекту підтверджують власне користувачі. Наразі до порталу «Щоденник.ua» долучилися понад 600 000 вчителів, учнів і батьків зі всієї України, які однією з найважливіших переваг сайту назвали захищеність мережі від стороннього втручання. 

    Отже, безпечний Інтернет-простір, де діти мають змогу цікаво, корисно, а головне безпечно проводити час, створено. Залишилось тільки, щоб кожний дорослий усвідомив свою відповідальність за виховання молодого покоління і спрямовував його у вірному напрямку. 

     
    Вхід на сайт
    Пошук
    E-mail школи

    k-guta@ukr.net

    Випадкове фото
    Конкурси
    Визначні події
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
    Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Календар
    «  Січень 2025  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031
    Архів записів
    Copyright MyCorp © 2025Сайт створено у системі uCoz