Неділя, 13.10.2024, 13:52
Курчицькогутянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Блог вчителя

Блог вчителя історії Петренко Віти Петрівни

Сайт вчителя

Персональний сайт вчителя інформатики Кузьменко Наталії

Корисні сайти
Сайти шкіл І-ІІ ст
  • Борисівська ЗОШ
  • Брониківська ЗОШ
  • Броницька ЗОШ
  • В.Горбашівська ЗОШ
  • Варварівська ЗОШ
  • Гірківська ЗОШ
  • Дідовицька ЗОШ
  • Івашківська ЗОШ
  • Калинівська ЗОШ
  • Кленівська ЗОШ
  • Курчицька ЗОШ
  • Лучицька ЗОШ
  • М.Цвілянська ЗОШ
  • Наталівська ЗОШ
  • Немильнянська ЗОШ
  • Поліянівська ЗОШ
  • Стрієвська ЗОШ
  • Суховільська ЗОШ
  • С.Деражнянська ЗОШ
  • Тальківська ЗОШ
  • Таращанська ЗОШ
  • Тупалецька ЗОШ
  • Червоновільська ЗОШ
  • Яворівська ЗОШ
  • ПОГОДА
    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Сторінка для батьків

        Народження дитини приносить у сім’ю радість, нові приємні турботи. Це природно, адже діти є продовженням батьків, які покладають на них великі надії. З появою на світ маленької людини, перед батьками постають, різноманітні і складні завдання, пов’язані в подальшому, щоб їх дитина росла здоровою і вихованою. Щоб дитина розвивалася гармонійно, була життєрадісною, щоб виросла повноцінним громадянином, вона повинна в першу чергу бути здоровою морально і фізично.

     

    ШАНОВНІ БАТЬКИ !

     

         Максимально сприяйте повноцінному розвиткові творчого дарування вашої дитини! Для цього дотримуйтеся таких правил взаємин з дитиною в родині:

     
    1. Будьте поблажливими зі своєю дитиною. Варто знайти «золоту середину» в інтенсивності заохочення-покарання, захоплення-несхвалення.
    2. Демонструйте свою незалежність. Дитина повинна зрозуміти, що самостійність і незалежність – великий приз, що присуджується самим наполегливим, працездатним і сміливим особистостям. Бути лідером, чи просто відрізнятися від інших – це чудово!
    3. Не бійтеся подорожувати і змінювати обстановку. Нові враження і знайомства вчать не боятися новизни і невизначеності.
    4. Воля вибору вчинків і рухів. Дозвольте дітям ризикувати і заряджатися при цьому корисною порцією адреналіну.
    5. Забудьте слово «НІ». Максимально заохочуйте будь-яке рішення вашої дитини. Якщо їй призначено помилитися, то нехай вона дійсно це переживе й усвідомить свою помилку, виносячи з цієї ситуації певний позитивний досвід.
    6. Будьте оптимістом. Навчіть дитину навіть у самих неприємних подіях або явищах бачити щось гарне і корисне.
    7. Забезпечте вашу дитину великою кількістю матеріалів для творчості (пластиліном, папером, клеєм, фарбами, старими непотрібними речами і т.п.). Це допоможе розвинути в неї евристичне та інтуїтивне мислення.
    8. Створюйте дитині ситуації, що кидають їй виклик. Це буде стимулювати її мислення, навчить шукати оптимальне рішення в екстремальних ситуаціях, відстоювати свою точку зору, розумно аргументуючи її.
    9. Заохочуйте гіперактивність вашої дитини. Багато сильних світу цього в дитинстві були дуже активними. Навчіться не карати дитину за надлишок енергії, не гальмувати її пориви, а розумно керувати ними.
    10. Мрійте, фантазуйте і дійте разом із вашою дитиною. Пам’ятайте, що всі дорослі винаходи родом із дитячих фантазій.
     
         Сім правил успішного батьківства
          Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі ми маємо труднощі та іноді не впевнені, чи добре виховуємо своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.
    1. Подавайте дітям приклад хорошої поведінки. Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.
    2. Змінюйте ситуацію, а не дитину Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.
    3. Висловлюйте свої бажання позитивно. 
    Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте. Та якщо ви чогось категорично не бажаєте, формулюйте своє небажання чітко. Тому наступне: 
    4. Висувайте реальні вимоги Запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, у якій вона опинилася. Якщо ви в принципі розумієте, що виконання ваших вимог є гарним, та нереальним варіантом - думайте про компроміс. У чому ви можете поступитися так, щоб можна було б бути впевненим, що дитина виконає те, що ви хочете? Пояснюйте причину, яка впливає на ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.
    5. Обирайте виховання без побиття та крику На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру. Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших. Пам'ятайте: людина може чомусь навчитися тільки коли спокійна, задоволена чи радіє чомусь. Це стосується і дорослих також. Коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може достатньо глибоко усвідомити, за що і чому її покарано.
    6. Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що ви її постійно пригнічуєте.
     7. Прислуховуйтеся до того, що говорить ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває. І головне - пам'ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини та взаєморозуміння.
     
    Рекомендації батькам щодо стримування агресивної поведінки підлітків:
    - виявляти до підлітка більше уваги, любові та ласки. Намагатися зрозуміти дитину, навіть, якщо вона помиляється у своїх твердженнях;
     - стежити за своєю поведінкою в сім'ї. Найліпший спосіб виховання дітей - єдність дій матері та батька, взаємоповага, ніжні та люблячі стосунки;
    - не застосовувати фізичні покарання. Це може спричинити лише агресію з боку дитини;
    - допомагати підлітку знаходити друзів. Заохочувати розвиток позитивних аспектів агресивності, а саме: завзятості, активності, ініціативності;       перешкоджати її негативним рисам, зокрема, ворожості, скутості;
    - пояснювати підлітку наслідки його агресивної поведінки;
    - враховувати у вихованні та навчанні особистісні якості підлітка;
    - надавати підлітку можливість задовольняти потреби у самовираженні й самоствердженні;
    - обмежувати перегляд відеофільмів та комп'ютерних ігор зі сценами насильства;
    - спрямовувати енергію підлітка у правильне русло, наприклад, заняття у спортивних секціях; заохочувати його до участі в культурних заходах. 
     
    Психологічні поради батькам
    Душа дитини –ніжна та тендітна. Щоб створити стан психологічного комфорту для її розвиту батькам необхідно:
    - дозволити дитині відмовлятися від дискомфортної діяльності, уникати практики примусу;
     - заохочувати її ініціативу; стимулювати бажання самостійно проявляти творчість;
    - надавати право на вільний час, який можна витрачати на власний розсуд;
    - давати змогу доводити розпочату справу до кінця і бачити кінцевий результат своєї діяльності;
    - забезпечувати спокій удома, відмовлятися від критики, різких жестів, авторитарних дій, принизливих , недоброзичливих висловлювань;
     - відмовитися від надмірної опіки;
    - постійно зміцнювати в дитині впевненість у собі , у власних силах;
    - не перехвалюйте дитину, але і не забувайте заохочувати її, коли вона цього заслуговує. Пам’ятайте, що похвала так само, як і покарання, має бути співвіднесена з вчинком;
    - не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її з самою собою (тим, якою вона була вчора, і, можливо, буде завтра);
    - не оберігайте дитину від повсякденних справ, не вирішуйте за неї всі проблеми, але і не перевантажуйте її тим, що їй не під силу. Нехай дитина виконує доступні їй завдання й одержує задоволення від зробленого;
    - уникайте крайнощів: не можна дозволяти дитині робити усе, що їй захочеться, але не можна й усе забороняти, чітко вирішіть для себе, що можна і що не можна, узгодьте це з усіма членами родини;
    - не карайте дитину поспішно, не розібравшись, покарання має бути справедливим. Покарання діє, коли воно породжує каяття, а не образу, приниження, незадоволення через несправедливість. Як говорить народна мудрість: «Дитину карає той, хто її любить, покарання без любові - жорстокість»;
    - приділіть дитині досить уваги, нехай вона ніколи не почувається забутою. Нехай ваша дитина в кожен момент часу відчуває, що ви любите, цінуєте й приймаєте її. Не соромтесь приголубити і пожаліти.Нехай вона бачить, що бажана і важлива для вас.
     Пам’ятайте:
      - якщо дитину постійно критикують , вона вчиться ненавидіти;
    - якщо дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною;
    - якщо дитину висміюють, вона стає замкнутою;
    - якщо дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе;
    - якщо дитина росте в докорах, вона житиме з постійним „комплексом провини”;
    - якщо дитина росте в терпимості, вона вчиться розуміти інших;
    - якщо дитина росте в чемності, вона вчиться бути справедливою;
    - якщо дитина росте у безпеці, вона вчиться довіряти людям;
    - якщо дитина росте у ворожнечі, вона вчиться бути агресивною;
    - якщо дитина живе у розумінні та доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у світі та бути ЩАСЛИВОЮ! 

     

    Вхід на сайт
    Пошук
    E-mail школи

    k-guta@ukr.net

    Випадкове фото
    Конкурси
    Визначні події
    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
    Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Календар
    «  Жовтень 2024  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    28293031
    Архів записів
    Copyright MyCorp © 2024Сайт створено у системі uCoz